גם זה יעבור

יצא לכם לשמוע איך מתמודדים בים אם נקלעים למערבולת?                הרי האינסטינקט יהיה לנסות בכול הכוח לצאת מזה ולנסות לשחות את דרכנו החוצה. כשבעצם אומרים לרדת פנימה עם המערבולת ולצאת מהקצה השני שלה. שמעתם על זה פעם ? מחשבה מפחידה !  מרגישה שגם בנושא כאב וסבל אנחנו צריכים לתת לעצמנו להיות ברגע, זה בסדר להרגיש את הכאב ואח"כ לצאת מהקצה השני של הסבל מחוזקים יותר. לא בצורה קורבנית , יותר במובן של הכרה במצב. אני לא מאמינה שאנחנו יכולים וצריכים להיות כל הזמן happy happy fun fun חשוב שניתן מקום לרגשות שלנו. באופן אישי חיפשתי למצוא את המקום בו אהיה מרוצה תמיד ללא קשר למתרחש מבחוץ. הטבע האנושי הוא לחפש עונג ולהימנע מכאב אך עם הזמן מצאתי את היתרונות שבכאב, בחשיבות ההשלמה איתו וביכולת שלי ללמוד ולצמוח מתוך הכאב. אני לא מקדשת את הסבל אבל אני חושבת שיש כאן משהו מעניין שעזר לי להתבונן על חוויות מסוימות שלי בצורה אחרת.


יש משפט שאני מאוד מתחברת אליו, הוא עבר בין מסורות שונות במשך מאות שנים, גם בשפה האנגלית, הטורקית והפרסית – והמשפט הוא – This too shall pass גם זה יעבור. ובזמנים קשים מאוד אני יודעת לומר לעצמי :  גם זה יעבור -  this too shall pass  בתקופות הקשות ללכת עם מבט קדימה כל הזמן. גם אם נופלים, לקום. ניטשה אמר את זה הכי טוב שיש - מה שלא הורג מחשל. ,תמיד במצבים מורכבים ומאתגרים , גם בגיל ההתבגרות, תמיד הייתה לי תחושה עמוקה מבפנים שיש דברים אחרים, בהמשך יהיה טוב יותר. בצורה כזו או אחרת אימנתי את עצמי למחשבה שגם במצבים הקשים ביותר  - המחשבה הראשונה שקופצת לראש היא " זה זמני, בהמשך יהיה טוב יותר"


תמיד השאלה בעיניי היא האם אני רואה את המטרה ומתגברת על המכשולים בדרך או שמא אני רואה רק את המכשולים. גם אם יש משברים גדולים או קטנים או נפילות בדרך, אנחנו תמיד צריכים להזכיר לעצמנו שגם זה יעבור. גם הטוב וגם הרע – יעבור. וזה נותן כוח להתמודד ולהיכנס לפרופורציות.        

 אז.... this too shall pass             לתיאום פגישה שלחו לי הודעה